Martyna Karwańska – muzyk, pedagog, dyrygent, aranżer.

Przeszła przez wszystkie stopnie edukacji muzycznej – Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, a następnie studiowała na Uniwersytecie Muzycznym im. Fr. Chopina w Warszawie. W 1988 roku ukończyła Wydział Edukacji Muzycznej, w klasie dyrygentury prof. Jerzego Zabłockiego, z wynikiem bardzo dobrym.  W trakcie studiów współpracowała z chórem Szkoły Głównej Handlowej oraz Zespołem Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Śpiewała w wielu chórach, m.in.  Warszawskiej Opery Kameralnej, nauczycielskim, kameralnym UMFC. Pracowała również jako nauczycielka rytmiki w przedszkolach. Pracę tę kontynuowała także po zakończeniu uczelni, rozszerzając o doświadczenia pedagogiczne w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Pułtusku (teoria, chór szkolny, gitara klasyczna i flet prosty).

Od 1994 roku prowadzi wraz z mężem Szkołę Muzyczną YAMAHA w Pułtusku, w której uczy gry na gitarze klasycznej i śpiewu; a od 2005 roku małżeństwo zarządza także Centralą Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce.

Martyna Karwańska wspiera wiele lokalnych inicjatywach muzycznych i kulturalnych. Przygotowywała chór na Spotkania Młodych w 2008 (Płońsk),  w 2009 (Pułtusk).  W 2010 r.  wraz z mężem była odpowiedzialna za oprawę muzyczną towarzyszącą odsłonięciu pomnika JPII przy pułtuskiej Bazylice. Często jest zapraszana jako juror konkursów i festiwali muzycznych.

Dyrygentka  od  wielu  lat  bierze  udział  jako  chórzystka  w  warsztatach  muzycznych  –  gospel  i liturgicznych, śpiewała na Lednickich Spotkaniach Młodych. Prowadziła także sama warsztaty muzyczne w Pułtusku, połączone z Wieczorem Chwały (2013).