Chór mieszany „CAMERTINA” powstał na jesieni 2010 roku, a  pierwsza próba odbyła się dokładnie 04.września 2010r. Jego założycielką, dyrygentką i kierownikiem muzycznym jest Martyna Karwańska, absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie (Uniwersytet Muzyczny im. Fr. Chopina). We wszelkich pracach związanych z prowadzeniem chóru pomaga jej mąż, Marek Karwański – absolwent tej samej uczelni, na Wydziale Fortepianu.
Członkami chóru są obecni i byli uczniowie Szkoły Muzycznej YAMAHA w Pułtusku, a także personel placówki i przyjaciele. Obecnie zespół liczy 30 chórzystów.
Repertuar, nad którym pracujemy jest bardzo różnorodny, bowiem chcemy poznać, a potem zaprezentować różne style muzyczne. Są więc utwory religijne i świeckie, klasyczne i rozrywkowe, kolędy i patriotyczne.

Chór prezentował się na wielu koncertach w swoim mieście, a także w innych miejscowościach. Były to:

Zespół nagrał płytę z kolędami (2012), a także brał udział w nagraniach organizowanych przez Pułtuską Gazetę Powiatową (kolędy i pieśni patriotyczne).

Chcąc rozwijać się zarówno pod względem repertuarowym, jak i wokalnym, bierzemy udział w warsztatach muzyki gospel i muzyki liturgicznej. Do tej pory m.in. w Poznaniu, Płocku, Górze Kalwaria, Warszawie i Pułtusku.

Zapraszamy wszystkich, którzy mieliby ochotę przeżyć przygodę z muzyką w gronie przyjaciół. W celu zapisania się do naszego chóru należy zgłosić się telefonicznie lub mailowo i po prostu przyjść na próbę – w piątek o godz. 18.00. Czekamy i ciepło powitamy każdego :)

Nasze życie można obserwować na profilu Facebookowym :)